KORUZA Tracker​
KORUZA Tracker je brezžična optična platforma s podporo za hitro sledenje in inovacije s FSO in LiFi tehnoligijami, kot samostojna enota ali v hibridni obliki. Platformo je mogoče prilagoditi za različne primere uporabe, od notranjih industrijskih aplikacij do delovanja s popolno odpornostjo na vremenske vplive.

Razvita platforma omogoča inovacije z uporabo sledenih sistemov za kratke in srednje razdalje z ozkim snopom FSO in usmerjenimi viri LiFi. Optična povezljivost do 40 Gbps z možnostjo integracije tehnologije LiFi ponuja visoko zmogljivo testno platformo za različne aplikacije. Visoko natančnost sistema sledenja omogoča motoriziran krmilni sistem z zaprto zanko.

Linux nadzorni sistem s podporo za samodejno testiranje za hiter razvoj programske opreme omogoča razvoj in uporabo programskih rešitev tretjih oseb ter oceno in testiranje sledenja optičnih algoritmov, ki temeljijo na umetni inteligenci.

Poudarki
  • 40 Gbps+ povezljivost
  • Možna integracija LiFi
  • Hitra in natančna podpora za sledenje
  • Prilagodljivost
  • Podpora za samodejno testiranje

Specifikacije

MODELKORUZA TRACKER
StatusAvailable, Pre-order
ELECTRICAL
Network portSFP cage – data, 100 Mbps ethernet – management
Power supply requirements24 V (12 V-30 V) 0.5 A (PoE 802.3af mode B)
Average power consumption6 – 24 W
MECHANICAL
Outdoor enclosure (material)Anodized aluminium /optional fully waterproof enclosure
MountingDefined upon application
WeightApproximately 8 kg
Dimensions 
Manual beam alignment accuracy1 mrad
Motorized beam alignment accuracy0.003 mrad
OPTICAL
Optical source and detectorSC SFP WDM Bi-Di module with DDM
WavelengthMatched pair at 1330 nm/1550 nmMatched pair at 1270 nm/1310 nm
Transmitter power0 dBm0.5 dBm
Receiver sensitivity-23 dBm-15 dBm
Bandwidth40+ Gbps 
Laser power< 1 mW
Beam divergence0.05 mrad
Aperture1-4 x 50 mm NBK7 Plano-convex lens
Receiver field-of-view10 mrad
Laser class1M (eye safe)
CONTROL AND ROUTING
Routing platformNot integrated
Management interfacehttp, snmp, custom protocols (built-in Linux Raspberry Pi Compute module system)
Auto-trackingYes, requiring management link
Management IR linkUnder development
Data processingNone via SFP port, Layer 1 system
Annual optical link availability99%
ENVIRONMENTAL
Operating temperature-40 °C to 60 °C
HumidityUndetermined
Outdoor ratingSystem specific, can be IP65 upgraded
Distance< 150 m, or greater with limited reliability
ATTENUATION @ 100 m
Clear day (10 km+ visibility)0 dB
Moderate fog (500 m visibility)1 dB
Dense fog (100 m visibility)4 dB